Az Élet Kenyere

Eletkenyere„Sok keresztény család érzi: a mai világban igen nagy szükségük van arra, hogy más családokkal megerősítő, baráti közösséget alkossanak. Ezért sok család hoz létre családközösségeket. A MÉCS nekik kínál konkrét segítséget. Régóta bevált beszélgetési módszerük, jól felépített éves tematikáik keretbe foglalják a rendszeres közösségi beszélgetéseket. Hasznos segítségüket szeretettel ajánlom a családközösségeknek és vezetőiknek.”

Bíró László püspök
a Magyar Katolikus Püspöki Konferencia családreferense

A füzet összeállításában és szerkesztésében közreműködő házaspárok:
Berta Róbert és Annamária, Dévényi Norbert és Bernadett, Horváth Gréta és Csaba, Keszei István és Veronika, Ménesi Balázs és Krisztina, Pászner Gábor és Judit, Androczky Gabriel és Szeder Bernadett, Tátrai József és Radics Rita
Lektorálta: Mészáros Domonkos OP

©MÉCS Családközösségek, 2018

A füzet a Nemzetközi Eucharisztikus Kongresszusra történő lelki előkészület jegyében született. Az elmélyülés érdekében javasolt az összejöveteleket templomban, szentségimádással kezdeni.

TARTALOM

1. Az Eucharisztia ünneplése a szentmisében               LETÖLTÉS
2. Házasság és Eucharisztia                                               LETÖLTÉS
3. A szentségimádás                                                            LETÖLTÉS
4. Mária, az „eucharisztikus asszony” iskolájában       LETÖLTÉS
5. Az Eucharisztia mint a szabadulás és gyógyulás szentsége
6. Az Eucharisztia és a szentek
7. Eucharisztikus csodák
8. Eucharisztikus ünnepek
9. Elsőáldozás és szentáldozás
10. Az Eucharisztia mint közösségteremtő szentség
MÉCS Családközösségek
FIRES/MÉCS Napok
Kiadványok